Cicatrix Opakowanie z pompką 30ml

Kuracja redukująca blizny, rozstępy…
Cicatrix pobudza i przyspiesza leczenie blizny, daje spektakularne rezultaty w trzy tygodnie. Ułatwia prawidłową epitelializację skóry i przyczynia się do odbudowy jej struktury. Naturalne składniki Cicatrix pochodzące z roślin Centella asiatica i Pinus sylvestris zostały poddane „AKTYWACJI MOLEKULARNEJ” która niewiarygodnie zwiększa biokatylityczność produktu/siłę działania. To czyni Cicatrix produktem o wysokiej skuteczności, który stymuluje produkcję kolagenu fibroblastów (kolagen typu I i III), reguluje homeostazę naskórka i moduluje przewlekły proces zapalny w tkance blizny.

Wskazania:

Cicatrix jest zalecany w leczeniu rozstępów, starych i świeżych blizn oraz bliznowców. Cicatrix stosuje się w odnowie skóry uszkodzonej w wyniku działania czynników mechanicznych, chemicznych i termicznych (np. odmrożenia, oparzenia),zarówno w pourazowych, jak i pooperacyjnych uszkodzeniach skóry. Doskonale łagodzi podrażnienia i pieczenie skóry po zabiegach z użyciem lasera.

Sposób użycia:
Umyć i osuszyć miejsce skóry pokryte blizną. Nałożyć na nie Cicatrix i masować według instrukcji dołączonej wewnątrz opakowania. Stosować minimum dwa razy dziennie.

Raz w tygodniu przeprowadzić peeling.

 

Rodzaj blizny Okres leczenia
Operacja 3 tygodnie
Urazy 3 tygodnie
Oparzenia 3 tygodnie
Blizny potrądzikowe 6 tygodni
Rozstępy 6 tygodni
Stare blizny 1-3 miesiące

Skład ilościowy oraz jakościowy preparatu Cicatrix® krem:

Substancje czynne:

  • Cantella asiatica 1,0%  –
  • Wąkrota azjatycka ( Centella asiatica L.)

Substancje pomocnicze:

Abil B8839 – 7,0%, Sk-Influx 5,0%, Tego Alkanol 1618 – 3,0%, Gliceryna – 3,0%, Varonic APS – 3,0%, Tego Alkanol S 2 P- 2,4%, Kwas stearynowy – 1,0%, Parafina – 0,8, Tego Alkanol S 20 P – 0,6%, Wodorotlenek sodu – 0,4%, hycare – 0,2%, Tego carbomer – 0,2%
Substancje zapachowe – 0,1%, Woda – 71,8%.

 

Producent: Catalysis Hiszpania.