Eksperci CLARENA

Przebarwienia skórne są powszechnym defektem estetycznym, mogącym wynikać z różnych czynników. Szacuje się, że w obecnych czasach problem ten dotyka 35% kobiet po 30 roku życia, oraz aż 90% kobiet po 50 roku życia. Powody powstawania przebarwień mają szeroki przekrój, można za nie obwiniać wahania hormonalne, niestosowanie fotoprotekcji, uwarunkowania genetyczne, czy nadmierną ekspozycję na słońce. Zaburzenia barwnikowe można podzielić na kilka rodzajów – ostuda (chloasma), plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne, czy przebarwienia powstałe w wyniku działania substancji fototoksycznych. Do problemów barwnikowych zaliczamy również piegi. Co prawda, piegi dodają uroku ich posiadaczom, jednak są następstwem nieprawidłowego rozłożenia melanocytów, czyli komórek barwnikowych, produkujących skórny barwnik – melaninę.

sun protect cream 50

Niestety nierównomierny koloryt skóry, podobnie jak zmarszczki, dodaje nam lat, przez co nie jedna kobieta nabawiła się na tym tle kompleksów i obsesji w wykonywaniu perfekcyjnego makijażu. Na szczęście istnieją sposoby na rozprawienie się ze skupiskami melaniny! Należy jednak pamiętać o złotej zasadzie – jeżeli mamy tendencję do powstawania przebarwień skórnych, jesteśmy skazani na używanie, na co dzień kremu z wysokim filtrem. Fotoprotekcja to podstawa, zarówno przed kuracją rozjaśniającą, w trakcie, jak i po niej! Jeśli zdecydujemy się na walkę z barwnikowymi niedoskonałościami, najlepiej zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem SPF (Sun Protect Factor). Sun Protect Cream 50+ firmy Clarena to bloker, który zapewnia najwyższą ochronę przeciwsłoneczną.

 

Wybierając się do gabinetu kosmetycznego, można poddać się zabiegom z wykorzystaniem substancji rozpuszczających skupioną melaninę odpowiadającą za nieestetyczny wygląd oraz mających działanie hamujące enzym tyrozynazę, odpowiedzialny za produkcję melaniny. Kosmetolog może przeprowadzić zabieg używając serum z mieszanką kwasów najlepiej radzących sobie z tego typu zmianami, czyli z kwasem kojowym, migdałowym i azelainowym. Acid Anti-Hyperpigmentation 50% Bioactive Serum to produkt, który zawiera 50% stężenie tych kwasów. Dzięki niskiemu pH 2, kosmetyk szybko penetruje naskórek, rozpuszczając połączenia międzykomórkowe, co w efekcie powoduje drobnopłatkowe złuszczanie. Seria 3-5 zabiegów gwarantuje widoczne rozjaśnienie kolorytu i wygładzenie struktury skóry.

W przypadku głębszych przebarwień połączonych z rogowaceniem posłonecznym, idealnym rozwiązaniem jest kwas trójchlorooctowy (TCA). Clarena, jako pierwsza profesjonalna firma wprowadziła na rynek kosmetyczny kwas TCA o najwyższym dozwolonym do stosowania przez kosmetologów stężeniu: 30% Frost Peel I oraz 40% Frost Peel II. TCA koaguluje białka skóry, dzięki czemu komórki naskórka poddają się złuszczeniu. Spektakularne wyniki zabiegowe otrzymuje się dzięki maksymalnemu zakresowi eksfoliacji, który wynosi 0,45mm i obejmuje cały naskórek, aż do warstwy podstawnej. Unikatowa formuła preparatów polega na połączeniu specjalnej bazy żelowej z kwasem. Pozwala ona na obniżenie stężenia kwasu i podniesienie jego pH, co prowadzi do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa zabiegu.

Kluczem do sukcesu jest dobór preparatu o stężeniu odpowiednim do potrzeb danej osoby i kondycji skóry. Frost Peel I zapewnia łagodniejszy proces złuszczania, Frost Peel II daje efekt silniejszej chemabrazji. Pierwszy stopień przeznaczony jest dla skór wrażliwych, wymagających stymulacji i rewitalizacji z niewielką ilością przebarwień. Wskazany jest w sytuacji, kiedy skóra utraciła jędrność i elastyczność. Drugi dedykowany jest skórze dojrzałej, łojotokowej, z silnymi przebarwieniami i objawami fotostarzenia oraz z głębokimi zmarszczkami.

Zabieg z wykorzystaniem Frost Peel powoduje płatowe złuszczanie naskórka, stymuluje skórę właściwą do zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie następuje przebudowa głębiej położonych struktur skóry, czyli m.in. lepsze usieciowanie włókien kolagenowych a także wzrost produkcji elastyny, kolagenu i glikozamin.

Peeling chemiczny za pomocą TCA nazywany jest peelingiem do zadań specjalnych. Działa szybciej niż pozostałe eksfolianty, dzięki czemu efekt rozjaśnienia przebarwień widoczny jest już po 1 zabiegu!

Zabiegi oraz produkty marki Clarena są dostępne w najlepszych salonach kosmetycznych. Kosmetyki można również zamawiać w sklepie internetowym.