Zabieg geneo jest zabiegiem dotleniającym skóre, polega na  bezpiecznym złuszczaniu naskórka, oczyszczeniu skóry i  odżywianiu jej poprzez wprowadzanie składników aktywnych. Technologia zabiegu oxy-geneo polega na wytworzeniu pęcherzyków CO2, które wprowadzane są do wnętrza naskórka. W zabiegu wykorzystuje się jednorazową sterylną kapsułkę, która stworzona jest z  dwu-węglanu sodu i kwasu cytrynowego i w połączeniu z żelem ze składnikami aktywnymi m.in takimi jak: kwas hialuronowy, retinol, palmitynian askorbylu, tripeptyd-5, fosforan askorbylu magnezu oraz kwas kojowy i azelainowy zachodzi reakcja chemiczna nazwana efektem Bohra, dzięki któremu zwiększa sie przepływ krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększony zostaje metabolizm komórek naskórka a dotlenione komórki skóry są w stanie wchłaniać składniki aktywne w żelu. Efektem zabiegu  poza złuszczaniem i nawilżeniem skóry jest jej wygładzenie, rozjaśnienie, wyrównanie kolorytu  i struktury. Zabieg jest bezpieczny, nadaje się do kazdego rozdzaju skóry poza skóra z aktywnym tradzikiem ( zmiany ropne, trądzik różowaty). Pomimo złuszczania nie ma wpływu na istniejące teleangiektazje oraz nie wpływa na pękanie nowych naczyń krwionośnych. Natomiast ma znaczenie w procesie elastozy czyli wzmacnia stukture skóry poprzez wspomniane wcześniej etapy zabiegu czyli złuszczanie, dotlenianie i odżywianie.

 

Oxy geneo może być wykonywany jako zabieg bankietowy, ponieważ efekty odświerzenia są widoczne od razu po zabiegu.  Dla uzyskania optymalnych efektów Geneo może byc wykonywany w serii od 3 zabiegów w przerwach ok 10 dni do 2 tygodni. Natomiast  dla podtrzymania efektów może być powtarzany raz w miesiącu lub możemy go potraktować jako zabieg przygotowujący do kolejnych procedór zabiegowych, np przed zabiegami medycyny estetycznej, przed silniejszymi zabiegami złuszczającymi. Procedura zabiegowa geneo może byc połaczona z innym zabiegiem, takim jak oczyszczanie manualne, masaże twarzy, endermolift, ultradźwięki, fale radiowe i maski odżywcze.

 

Sladniki aktywne takie jak retinol, kwas hialuronowy, palmitynian askorbylu w zabiegu geneo są przeciwutleniajace, zapobiegają utracie wilgoci w skórze i mają za zadanie regenerować komórki skóry. Natomiast kwas kojowy ma na celu rozjaśnianie skóry i przebarwień podobnie jak  kwas azelainowy, który pomaga też w terapii tradziku. Dodatkowymi składnikami aktywnymi jest  wyciąg z dzikiej róży, który zmiękcza skóre i ma właściwości przeciwutleniające oraz octan tokoferylu, który jest skuteczny w leczeniu fotostarzenia – zmniejsza jego skutki oraz wyciąg z owocu granata, który ma działanie przeciwstarzeniowe, poprzez zmniejszanie stanu zapalnego.