Piwo dobre dla włosów - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

ANNA WROŃSKA

W piwie znajduje się białko słodu i chmielu. Regenerują one ubytki znajdujące się w obrębie struktury Twoich włosów. Witaminy z grupy B wzmocnią włosy, zaś maltoza i sacharoza nadadzą im cudownego połysku.

 

Dobre rady na start:
- Przed użyciem piwa odgazuj i podgrzej
- Wybierz piwo naturalne, bez dodatków smakowych, czy zapachowych
- Warto piwo rozcieńczyć z wodą, gdyż samo może sprawić, że włosy będą sztywne
- Do kompresu na głowę użyj starego ręcznika, który będzie Ci służył tylko w takich celach
- Do mieszania domowych odżywek i masek używaj porcelanowych naczynek
- Jeśli planujesz owinąć głowę folią na czas wchłaniania odżywki - pamiętaj, by nie trzymać jej na głowie dłużej niż 10-15 minut. Nie pozwól, by Twoje cebulki włosów się osłabiły

Szampon piwny
Piwo wlej do garnuszka i podgrzewaj aż do momentu wrzenia. Powinno odparować nawet o połowę. Ostudź je a następnie wymieszaj w dowolnej proporcji z delikatnym, oczyszczającym szamponem. Świetnie sprawdzi się również szampon rumiankowy. Taką miksturę możesz trzymać w lodówce w odmierzonych porcjach przynajmniej tydzień. Wyjmuj je nawet codziennie na godzinę przed myciem włosów.

Odżywka z piwem w roli głównej
Na początku umyj włosy. Do miseczki z podgrzanym lekko piwem dodaj łyżkę olejku jojoba, dwie łyżki miodu surowego i żółtko jajka. Wymieszaj wszystkie składniki i porcjami wmasuj we włosy. Zawiń głowę w ręcznik na 20-30 minut. Na koniec dokładnie spłucz włosy letnią wodą. Twoje włosy powinny się wzmocnić. Z pewnością będą również gładkie w dotyku.

Płukanka piwna
To bardzo prosta i szybka metoda na lśniące włosy. Umyj je a następnie mocz je w misce z mieszanką z piwa i ciepłej wody... tyle ile wytrzymasz. Następnie osusz ręcznikiem włosy i poczekaj aż same wyschną. Nie bój się zapachu piwa.. po wyschnięciu włosów nie będzie go czuć. Po takiej płukance z pewnością zauważysz, że Twoje włosy na dłużej zachowają świeżość.

 

Anna Wrońska

https://www.facebook.com/pages/W-jak-w%C5%82osy/296165310583125

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM