Włosy - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Włosy

Jak zadbać o włosy latem podczas plażowania i kąpieli w morskiej wodzie?

Wypoczynek nad wodą, na plaży, pod parasolem wśród szumu fal należy do niezwykle przyjemnych. Trudno oprzeć się urokowi plażowania i kąpielom w morskiej wodzie. Nawet niezliczone tłumy turystów nie zniechęcają kolejnych osób do zażycia odrobiny słońca na krajowych i zagranicznych wybrzeżach. O ile dbanie o skórę i jej ochrona przed promieniowaniem UV staje się coraz bardziej powszechna i świadoma, o tyle troska o włosy schodzi wciąż na drugi plan. Jak zadbać o włosy latem, by po wakacjach nie okazało się, że nadają się już tylko do obcięcia na krótko?

Wcieranie wonnych olejków we włosy nie jest współczesnym odkryciem. Już od wieków hinduski wykorzystują w swej codziennej pielęgnacji oleje i olejki, którymi nacierają nie tylko skórę, ale także włosy. Ich uroda jest niemal legendarna, a błyszczące i zadbane włosy wzbudzają uzasadniony podziw. Od jakiegoś czasu olejowanie stało się modne także w naszych kręgach kulturowych. Coraz więcej osób sięga po odżywczą moc olejków, na sklepowych półkach można znaleźć liczne preparaty do takiej pielęgnacji.

Przetłuszczające się włosy są prawdziwą zmorą. Codzienne mycie i pielęgnacja nie zawsze niwelują nadmierny łojotok. Często przyczyny takiego stanu włosów leżą znacznie głębiej i wymagają zróżnicowanych działań. Powody nadmiernego przetłuszczania się włosów mogą być różne: poczynając od złej diety, na niewłaściwej pielęgnacji kończąc. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem i odpowiednio pielęgnować przetłuszczającą się fryzurę?

Przez większą część roku wyczekujemy lata, a gdy już się zjawi zastanawiamy się, jak uniknąć żaru lejącego się z nieba. Nie tylko skóra źle znosi nasilające się upały i mocne słońce. Także włosy pod wpływem promieniowania UV ulegają przesuszeniu, stają się łamliwe i nadmiernie delikatne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ich dobrą ochronę oraz regenerację.

ANNA MACKOJĆ

Coraz częściej spotykamy się z problemem wypadania włosów. Zjawisko występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn, u osób młodych, w wieku średnim oraz dzieci. Cóż jest przyczyną tego narastającego problemu? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Przede wszystkim wypadanie włosów jest efektem braku zachowania homeostazy organizmu. Powodów jest bardzo dużo, poczynając od zaburzeń "łupieżowych" (rozumiemy pod tym pojęciem wiele problemów:  ŁZS, nieprawidłowa hydratacja, nieprawidłowa proliferacja oraz wiele innych dermatoz patogennych) a kończąc na problemach ogólnoustrojowych (zaburzenia ginekologiczne, gastrologiczne, genetyczne i wiele innych).

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM