Genosys DERMAFIX - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

DERMAPROJECT

Koniec lata to pora, kiedy to możemy wrócić do zabiegów kosmetycznych i estetycznych, aby uporać się ze zmarszczkami, przebarwieniami czy niezbyt już jędrną skórą. Niedoskonałości jest sporo, ale równie wiele możliwości. Pytanie, które wybrać, aby osiągnąć satysfakcjonujący nas efekt.

Trendem jest obecnie naturalny wygląd, zabieg ma nas odmłodzić a nie zmienić….

Decydując się na dany zabieg, warto wybrać taki, który stopniowo i w sposób niewidoczny dla innych, odświeży i odmłodzi twarz, sprawiając, że będzie ona wyglądać młodo i promiennie. Wypełniacze i botoks powodują, że twarz wygląda sztucznie, a głębokie peelingi czy dermabrazja dają jedynie powierzchowny i krótkotrwały efekt.

Aby zabieg był skuteczny trzeba łączyć techniki. Propozycją zabiegu odmładzającego zarówno skutecznie, jak i naturalnie, jaka pojawiła się ostatnio na rynku, są biodegradowalne nici PDO. Dają one nowe możliwości naturalnej poprawy wyglądu twarzy, której do tej pory nie oferował żaden zabieg medycyny estetycznej.

Dobrze jest dodatkowo wzmocnić działanie nici na skórę – doskonałym, działającym synergistycznie, uzupełnieniem nici PDO jest mezoterapia mikroigłowa, wykonana czy to derma rollerem, czy mezopenem. Jako zabieg samodzielny jest idealnym rozwiązaniem dla osób z widocznymi już oznakami starzenia lub w przypadku problemów lokalnych, jak na przykład zmarszczki pod oczami czy w okolicach ust, ale też jako technika profilaktyczna.

Żeby przebudować skórę, trzeba ją uszkodzić - ta prosta zasada, sformułowana przez dr Desmonda Fernandesa, trafnie opisuje działanie wielu nowoczesnych terapii rewitalizujących, w tym mikronakłuwanie, które jest formą klasycznej mezoterapii.

Zabiegi wykonywane tą techniką mogą wyglądać nieco makabrycznie. W rzeczywistości są jednak nie tylko efektywne, ale też bardzo bezpieczne i przewidywalne.

Dlatego mikronakłuwanie powinno stać się   podstawową techniką zabiegową w gabinetach medycyny estetycznej.

Zabieg ten może służyć dwojakim celom, w zależności od długości igieł. Płytkie mikronakuwanie spełnia rolę promotora, czyli umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Natomiast głębokie nakłucia dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz, a w efekcie przebudowę tkanek. Zwiększa się ilość kolagenu w skórze i grubość naskórka. W ten sposób możemy częściowo zniwelować objawy starzenia się skóry, efekty działania grawitacji, a także zredukować zmiany takie jak np. rozstępy czy trądzik zaskórnikowy. Mikronakłuwanie można też zastosować, z dużym powodzeniem , w terapii łysienia.

Jeśli oprócz wprowadzenia substancji aktywnych chcemy osiągnąć stymulację naturalnych mechanizmów naprawczych, długość igły musi wynosić 1 mm lub więcej. Efekt bywa znakomity, zwłaszcza przy rozstępach. Zabieg ten pobudza odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Wieloletnie blizny ulegają „zmiękczeniu” i wypłyceniu. Jest to także doskonała terapia na szyję i dekolt czyli obszary bardzo trudne do leczenia. Skóra zagęszcza się, a uraz i krwawienie podczas zabiegu powodują wydzielanie czynników wzrostu. Wywołany przez nakłucia, kontrolowany stan zapalny stymuluje procesy naprawcze w skórze prowadząc do remodelingu tkanek.

Jednym z ważniejszych zastosowań dla frakcyjnej mezoterapii urządzeniem DERMAFIX są właśnie blizny i rozstępy, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie. Doskonałe efekty w tego typu wskazaniach daje również połączenie mikronakłuwania z peelingami kwasowymi.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM