Pielęgnacja twarzy - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Pielęgnacja twarzy

Versum – program, który pomoże w zarządzaniu gabinetem kosmetycznym

 

Co decyduje o sukcesie gabinetu kosmetycznego? Profesjonalny sprzęt, wykwalifikowana kadra, konkurencyjne ceny oraz… klienci. Zdobycie nowych usługobiorców to nie lada wyzwanie dla osób rozpoczynających działalność w branży. W ich pozyskaniu oraz łatwym zarządzaniu gabinetem kosmetycznym pomoże Versum – program stworzony na miarę potrzeb firm z branży beauty.

Czasy się zmieniają i w wielu salonach kosmetycznych nie spotkamy się już tylko z klasycznymi procedurami kosmetycznymi, ale coraz częściej z zabiegami korygującymi, które są w różnej mierze inwazyjne. Są to procedury w przypadku których dochodzi do wymuszonego uszkodzenia skóry w celu wywołania jej regeneracji, odnowy. Niezbędne jest odpowiednie postępowanie, by gojenie i regeneracja przebiegały bezproblemowo i by nie dochodziło do niepożądanych, nieakceptowanych następstw estetycznych.

Blizny przerosłe i zanikowe po trądziku to nie tylko zmora nastolatków. Wstydzą się ich często osoby dorosłe, które okres młodzieńczy mają już dawno za sobą. W jaki sposób najbezpieczniej można pozbyć się niechcianych blizn?

Wrażliwość skóry może być problemem niezależnie od wieku. Najczęściej skóra wrażliwa jest cerą suchą lub naczynkową, która nadmiernie reaguje na czynniki zewnętrzne – takie jak promieniowanie słoneczne, niekorzystne czynniki atmosferyczne, zmiany temperatury czy wysoką wilgotność. W takich sytuacjach odpowiada pieczeniem, swędzeniem, łuszczeniem i nadmiernym przesuszeniem. Przyczyną dyskomfortu i pogorszenia kondycji skóry jest również niewłaściwa pielęgnacja.

Pielęgnacja skóry to wymagające zadanie. Dla uzyskania zadowalających i długotrwałych efektów nie wystarczy samo smarowanie jej kremami i nakładanie maseczek. Cera jest odbiciem kondycji całego organizmu. Jej stan zależy więc także od diety i trybu życia. By starania o zdrową, promienną i nawilżoną skórę nie były bezskuteczne, warto zastanowić się nad zastosowaniem suplementów, które korzystnie wpłyną na zdrowie oraz na kondycję skóry.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM