SKŁAD:

Kwasy tłuszczowe: oleinowy, linoleinowy, palmitynowy, stearynowy, α-linoleinowy i ozonoidy oligomeryczne tych kwasów (polinadtlenki), jony tlenu nie mniej niż 4,9g/l

 

WŁAŚCIWOŚCI

OZONFIX® ma bardzo zbliżone właściwości bio-bójcze jak czysty ozon, spełnia warunki normy PN-EN 1040:2006: Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne.

Produkt jest JAŁOWY

OZONFIX® doskonale wchłania się w skórę, transportując do skóry właściwej jony tlenu.

Utlenia histaminę i bilirubinę, dotlenia tkanki w miejscu zastosowania. Aktywny tlen wchodzi bezpośrednio w reakcje komórkowe. Może być wykorzystywany do niszczenia mikroorganizmów chorobotwórczych: bakterii, grzybów, dezaktywacji wirusów.

OZONFIX® łagodzi podrażnienia, zabezpiecza uszkodzoną skórę (błonę śluzową) przed powikłaniami bakteryjnymi, grzybiczymi.

Uwalniające się jony tlenu stymulują wytwarzanie cytokin.

Uelastycznia naskórek.

 

ZASTOSOWANIE

WYŁĄCZNIE do zastosowania zewnętrznego na skórę, paznokcie i błony śluzowe.

OZONFIX ® można stosować wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak grzyby, bakterie  i wirusy.

Jest to preparat silnie utleniający. Dzięki oliwie wchłania się w skórę właściwą doskonale ją dotleniając.

Znosi ból i świąd.

Zmniejsza przykre efekty w przypadku ukąszenia np. przez pszczołę, komara, meszki. Działa antyalergicznie. Dotlenione tkanki szybciej się re-witalizują .

W przypadku odparzeń np. pieluszkowych, poparzeń słonecznych, chemicznych, od naświetlań bombą kobaltową. Odmrożeń.

W przypadku trądziku , relatywnie zmniejszają ilość wyprysków, ze względu na szybszą re-witalizację skóry i zabezpieczenie wyprysków przed powikłaniami bakteryjnymi (przy regularnym stosowaniu)

Oliwa doskonale nawilża skórę a zawarte jony tlenowe zabezpieczają skórę przed mikroświatem zewnętrznym, np:, skóra atopowa, łuszczyca(wspomagająco)., Egzema, zespół stopy cukrzycowej, odleżyny. W przypadku stopy cukrzycowej i odleżyn stosować jako dotleniacz także profilaktycznie.

OZONFIX ® można stosować na świeże rany pooperacyjne, szybciej się re-witalizują.

Błyskawiczne niszczenie wirusów np. opryszczki, nie pozwala na tworzenie się zmian na ustach a jeśli już są to przyspiesza ich re-witalizację. Podobnie może zadziałać w przypadku ospy wietrznej , dodatkowo znosi świąd.

Przy zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej, afty, pleśniawki, grzybica, również na

narządach intymnych. Antybakteryjnie np.: zapalenie ucha, powikłania na ranach

OZONFIX®  można stosować do celów kosmetycznych, ujędrniania, dotlenienia skóry, walki z cellulitem Przyspiesza wchłanianie się krwiaków podskórnych.

OZONFIX®  jest jałowy a zatem można go stosować na otwarte rany.

Dezynfekcja paznokci po wycinaniu skórek, po depilacji i innych inwazyjnych zabiegach na ciało, znosi ból i przyspiesza rewitalizację, zabezpiecza przed powikłaniami bakteryjnymi i grzybiczymi.

OZONFIX® NIE UODPARNIA DROBNOUSTROJÓW NA SWOJE DZIAŁANIE, co czyni go bezpiecznym preparatem do codziennego użytku.

 

SPOSOBY APLIKACJI

Dezynfekcyjnie, OZONFIX® należy nanieść w sposób jałowy za pomocą zintegrowanego z opakowaniem pipety- kroplomierza OZONFIX® na ranę i jej okolice.  Dla lepszego działania preparatu rana powinna być czysta i pozbawiona tkanek martwiczych. Stosować 2 do 3 razy dziennie przez okres minimum 5 dni. Przy ranach płytkich można niestosować opatrunku, tylko lekko wetrzeć. Przy ranach głębokich można stosować do tzw. opatrunków mokrych poprzez nasączenie jałowej gazy lub jałowego tamponu OZONFIX® em i pozostawienie na dłuższy okres.

 

EFEKTY UBOCZNE, PRZECIW WSKAZANIA

Preparat działa przeciw histaminowo nawet przez skórę. Zaczerwienienie po zastosowaniu może świadczyć o silnej reakcji z histaminą. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilkudziesięciu minutach bez odczucia dyskomfortu. Połknięcie OZONFIX ® skutkuje wyjałowieniem przewodu pokarmowego i biegunką. Należy zastosować probiotyki.

 

PRZECHOWYWANIE

OZONFIX® należy przechowywać bez dostępu światła i wody w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Trwałość preparatu- 12 miesięcy od otwarcia opakowania.

Producent: ENERGOMAT Robert Matuszewski 05-140 Serock Cupel ul. Nadbużańska 4 www.ozonfix.com


 

SKŁAD:

Nienasycone kwasy z rodziny Ω3  i ich ozonidy oligomeryczne (polinadtlenki).  (Olej lniany ozonowany.) Zawartość ozonu w postaci związanej  z kwasami tłuszczowymi    ca 4,91g/l

 

WŁAŚCIWOŚCI

OZONFIXLEN ma bardzo zbliżone właściwości biobójcze jak czysty ozon. OZONFIXLEN spełnia warunki normy PN-EN 1040:2006: Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne.

Produkt jest jałowy

OZONFIXLEN posiada właściwości silnie utleniające i może być wykorzystywany do niszczenia mikroorganizmów chorobotwórczych: bakterii, grzybów i wirusów. Ma lepsze działanie biobójcze niż oliwa ozonowana OZONFIX®.

Silne utlenia histaminę i bilirubinę bezpośrednio w miejscu wchłonięcia się.

Uwalniające się jony tlenu stymulują wytworzenie cytokin, przyśpieszają ziarninowanie się ran.

Uelastycznia naskórek.

 

ZASTOSOWANIE

WYŁĄCZNIE do zastosowania zewnętrznego na skórę, paznokcie, błony śluzowe.

OZONFIXLEN można stosować wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych: grzybów, bakterii i wirusów.

wspomaga proces rewitalizacji skóry i błon śluzowych.

Można stosować na skórę pozbawioną naskórka i otwarte rany pod warunkiem zastosowanie odpowiedniej aseptyki .

Współdziałanie kwasów Ω3 i jonów tlenowych uwalniających się po aplikacji, potęguje rewitalizację miejsc zmienionych.

OZONFIXLEN  znosi ból i świąd, działa antyalergicznie.

OZONFIXLEN można stosować przy odparzeniach pieluszkowych, poparzeniach różnego rodzaju, również po radioterapii, przy odmrożeniach.

OZONFIXLEN należy stosować przy odleżynach i przy zespole stopy cukrzycowej, również profilaktycznie.

OZONFIXLEN. można stosować na świeże rany pooperacyjne, szybciej się re witalizują.

Błyskawiczna dezaktywacja wirusów opryszczki, nie pozwoli wytworzyć się zewnętrznej zmianie np. na ustach, w nosie, a jeżeli już jest to przyspieszy rewitalizację. Podobnie działa przy ospie wietrznej.

OZONFIXLEN. można stosować przy zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i przyzębia oraz częściach intymnych (afty, pleśniawki, grzybice, powikłania bakteryjne, rany okołoporodowe)  oraz przy zapaleniu ucha.

OZONFIXLEN  po zastosowaniu na wylewy podskórne, przyspiesza ich wchłanianie i nie tworzą się siniaki.

 

SPOSOBY APLIKACJI

Dezynfekcyjnie na zmiany skórne, otarcia, OZONFIXLEN nanieść na powierzchnię dezynfekowaną delikatnie wetrzeć do momentu całkowitego wchłonięcia przez skórę lub pozostawić przez parę minut w przypadku braku naskórka.

Na głębokie uszkodzenia skóry  należy nanieść OZONFIXLEN w sposób jałowy za pomocą zintegrowanego z opakowaniem kroplomierza- pipety . Dla lepszego działania preparatu rana powinna być czysta i pozbawiona tkanek martwiczych.  Stosować 2 do 3 razy dziennie przez okres minimum 5 dni. Przy ranach płytkich można nie stosować opatrunku. Przy ranach głębokich można stosować do tzw. opatrunków mokrych poprzez nasączenie OZONFIXLEN jałowej gazy lub tamponu.

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Preparat działa przeciwhistaminowo nawet przez skórę. Zaczerwienienie po zastosowaniu może świadczyć o silnej reakcji z histaminą. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilkudziesięciu minutach bez odczucia dyskomfortu.

Połknięcie OZONFIXLEN skutkuje wyjałowieniem przewodu pokarmowego i biegunką. Należy zastosować probiotyki.

 

PRZECHOWYWANIE

OZONFIXLEN należy przechowywać bez dostępu światła i wody w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Trwałość preparatu – 12 miesięcy od otwarcia opakowania.

Producent: ENERGOMAT Robert Matuszewski 05-140 Serock Cupel ul. Nadbużańska 4 www.ozonfix.com