Czy potrafisz się relaksować?

Żyjemy szybko i przekładamy odpoczynek na później, mimo że jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Dolegliwości bólowe, ogólne rozdrażnienie, wyczerpanie to tylko niektóre skutki stresu i braku odpoczynku.

 

Często skarżysz się na bóle pleców i słabą koncentrację?

Zacznij dobrze traktować swoje ciało, ono zawsze sygnalizuje, że czas odpocząć. Zamiast tłumaczyć, dlaczego nie możesz zrobić sobie krótkiej przerwy w ciągu dnia,  usiądź i włącz muzykę, zapal kadzidełko lub świecę o ulubionym zapachu. Drobnostki takie jak ulubiona muzyka i zapach poprawią Twoje samopoczucie na resztę dnia i pozytywnie wpłyną na układ nerwowy. Podążając tropem odprężających zapachów i relaksu na myśl przychodzi mi przede wszystkim masaż świecą.

 

Masaż świecą?

Dla niewtajemniczonych nazwa może być myląca, bowiem nie wykonuje się takiego zabiegu dosłownie świecą jako przyrządem, a ciepłym olejkiem. Wosk specjalnej świecy pod wpływem ciepła zamienia się w aromatyczny olejek do masażu. Składem różnią się od świeczek tradycyjnych, nie zawierają parafiny ani produktów ropopochodnych, są wykonane w 100% z naturalnych produktów. Warto więc wspomnieć, jaki wpływ mają na naszą skórę oraz jakie składniki sprawdzą się do pielęgnacji ciała. Podstawowym budulcem jest często olej kokosowy znany ze swoich dobroczynnych dla skóry właściwości. Pielęgnuje, głęboko nawilża, przeciwdziała naskórkowej utracie wody, dzięki czemu skóra zachowuje swą sprężystość. Nieocenione są również jego atuty odżywcze. Olej kokosowy zawiera szereg witamin z grupy B, kwasy Omega – 6,9 oraz witaminy E i C, które widocznie poprawiają wygląd skóry. Olejek z kiełków soi to kolejny składnik aktywny o którym warto wspomnieć. Niezwykłe właściwości regenerujące zawdzięcza między innymi dzięki zawartości flawonoidów (działanie przeciwzapalne), lecytyny (ochrona przed utratą wody przez naskórek) oraz witaminy E, która podobnie jak flawonoidy jest przeciwutleniaczem i efektywnie opóźnia procesy starzenia się skóry. Można byłoby wyliczać w nieskończoność drogocenne składniki i ich właściwości na skórę, ale nie zapominajmy o zapachu. Nuty zapachowe od słodkich po orzeźwiające, każdy znajdzie coś dla siebie. Aromaterapia pozwoli Ci dogłębnie się zrelaksować i dopełni cały rytuał, który nie musi odbywać się w profesjonalnym gabinecie odnowy. Oczywiście sam masaż najlepiej jeśli wykona specjalista, to da gwarancję skuteczności i pobudzi skórę do działania poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawi ukrwienie. Profesjonalne świece można kupić w gabinetach kosmetycznych i samodzielnie przygotować wieczór SPA w domowym zaciszu. Świecę należy zapalić, zgasić po 15 minutach i delikatnie nalać produkt na dłoń, ułatwieniem będą świece ze specjalnie wyżłobionym lejkiem. Takim olejkiem możesz pomasować brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara, piersi kolistymi ruchami na zewnątrz od mostka lub uda ruchem od kolan do pachwin. Jeśli nie masz czasu na masaże użyj olejku jako balsamu, wcześniej warto zrobić np. peeling całego ciała. Skóra będzie gładka jak nigdy, świetlista,  dobrze nawilżona i odżywiona. Świeca będzie również wspaniałym prezentem dla przyjaciółki, która tęskni za zapachem wakacyjnego odpoczynku. Letnia opalenizna utrzyma się zdecydowanie dłużej dzięki takim zabiegom, a ty poprawisz sobie lub bliskim humor ulubionym zapachem 🙂

 

Kornelia Kulik
mgr kosmetologii,  makijażystka, stylistka brwi i rzęs