Makijaż permanentny - co warto wiedzieć - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Makijaż permanentny – co warto wiedzieć

Dobrze wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. Ukrywa przebarwienia i niedoskonałości. Rozświetla oczy, podkreśla usta, wydłuża rzęsy i nadaje cerze zdrowy wygląd. Wiele kobiet nie może sobie wyobrazić dnia bez wykonania choćby podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i delikatnego makijażu. Coraz szybsze tempo życia, nadmiar obowiązków i spraw do załatwienia powoduje, że nie zawsze się to udaje. Może więc sposobem na doskonały wygląd będzie makijaż permanentny?

Z tej techniki wizażu korzysta się już od lat. Nie jest to jednak innowacyjny pomysł naszych czasów. Makijaż permanentny swoje korzenie ma w Azji. Tamtejsze kobiety miewają bardzo delikatne, aż zbyt subtelne owłosienie na twarzy. To powoduje, że ich rzęsy i brwi bywają słabo widoczne i potrzebują podkreślenia. Już przeszło dwa tysiące lat temu w Chinach wykonywano trwały makijaż przy pomocy barwników pochodzenia roślinnego, które były aplikowane pod skórę przy pomocy igieł, pręcików bambusa i nici jedwabiu.

Współcześnie metoda ta rozwinęła się i udoskonaliła. Obecnie makijaż permanentny wykonuje się niemalże na całym świecie. Jest to zabieg kosztowny, ale daje spodziewany efekt aż na kilka lat.

Przed podjęciem decyzji w sprawie wykonania trwałego makijażu, warto poznać wszelkie plusy i minusy tego działania. Najważniejsze, by dobrze przemyśleć tę kwestię i nie kierować się jakąś tymczasową modą lub zachcianką. Makijaż permanentny pozostanie na skórze przez kilka lat. Pochopne decyzje będą więc skutkowały niezadowoleniem z wyglądu przez długi czas.

 • W makijażu permanentnym nic nie jest tak istotne, jak specjalista, który go wykonuje. Pewna ręka utalentowanej linergistki zapewni doskonały efekt końcowy. Ten tytuł zobowiązuje. Najzdolniejsze linergistki mogą pochwalić się licznymi certyfikatami i nagrodami zdobytymi na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wybierajmy polecane i doświadczone osoby.
 • Dobrze wykonany makijaż nie powinien być mocny. Powinien subtelnie podkreślać urodę i delikatnie maskować drobne mankamenty. Zbyt przerysowany i mocny makijaż permanentny może nas wręcz oszpecić.
 • Bardzo istotne są także narzędzia, jakie wykorzystuje się w danym salonie. Rozbieżność cenowa i jakościowa urządzeń do wykonywania makijażu trwałego jest ogromna. Działanie z wykorzystaniem renomowanego sprzętu jest bezpieczniejsze i pewniejsze. Godny uwagi jest wielofunkcyjny aparat ORON 57 firmy Abacosun, który pozwala wykonywać aż 5 zabiegów:  makijaż permanentny, permanentny róż na policzkach, cienie na powiekach, makijaż paramedyczny, mikropigmentację włosów HFS.

Aparat ORON 57 pozwala wykonać makijaż permanentny i jedyną na świecie mikropigmentację włosów HFS - ABACOSUN

 

 • Dobrze dobrane pigmenty decydują o efekcie końcowym. Przed przystąpieniem do wykonania makijażu, linergistka przeprowadza wywiad z klientkami, wykonuje także projekt, który jest nanoszony na twarz i korygowany tak, by uzyskać jak najlepszy efekt. To właśnie wtedy są dobierane pigmenty. Im bardziej zbliżone do naturalnych kolorów rzęs i brwi, tym efekt będzie lepszy.

Makijaż permanentny jest wykonywany w wielu salonach kosmetycznych. Przez to można odnieść wrażenie, że to łatwy i powszechny zabieg, który może nam wykonać każda kosmetyczka. To błąd. Zwróćmy szczególną uwagę na standardy jakości i higieny w lokalu, w którym zamierzamy wykonać makijaż trwały. Zapytajmy o kompetencje, kursy i certyfikaty, dowiedzmy się również jakim sprzętem dysponuje zakład. Inwestując w swój piękny wygląd nie bójmy się pytać i przedstawiać oczekiwań. W końcu jest to działanie długotrwałe, które istotnie wpłynie na to, jak wyglądamy i jak czujemy się we własnej skórze.

Warto wiedzieć, że istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego:

 • Manualna – polega na ręcznym wprowadzeniu barwnika w głąb skóry przy użyciu profesjonalnych igieł. Metoda ta pozwala uzyskać zadowalający, dość naturalny efekt.
 • Mechaniczna – to działanie z użyciem urządzeń, które wkłuwają się w skórę z częstotliwością do 190 ukłuć na sekundę. Metoda ta jest coraz popularniejsza, stosuje się ją obecnie częściej od metody manualnej.
 • Piórkowa/kreskowa – pozwala na uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. Tą metodą można całkowicie zrekonstruować utracone brwi, nadać im gęstość i przyjemny wygląd. Barwnik jest wprowadzany w naskórek, nie przenika do głębszych partii skóry. Zabieg jest wykonywany przy użyciu specjalnego urządzenia zakończonego igłą. Pozwala ono na bardzo precyzyjną pracę i możliwość odtworzenia pojedynczych włosków na skórze. Metoda ta jest uważana za najbardziej dokładną, ale z powodu płytszego wprowadzenia pigmentów, efekt utrzymuje się krócej, szacunkowo jest to okres dwuletni.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego / Po zabiegu (Abacosun)

 

Przed zabiegiem mikropigmentacji / Po zabiegu mikropigmentacji (Abacosun)

 

Przed zabiegiem mikropigmentacji / Po zabiegu mikropigmentacji (Abacosun)

 

Makijaż permanentny wykonuje się bardzo podobnie w większości punktów kosmetycznych. Schemat działania polega na spotkaniu z linergistką i zaprojektowaniu ostatecznej wersji makijażu. Następnie wykonywany jest zabieg, który może być poddany korekcie po około dwóch tygodniach. Naturalnym objawem tuż po zabiegu jest miejscowe zaczerwienienie, opuchlizna i łuszczenie się skóry. Przez kilkanaście dni po zabiegu mogą powstawać na twarzy strupki. Nie należy ich odrywać. Twarz powinno się pielęgnować bardzo delikatnie, najlepiej korzystać z delikatnego mleczka oczyszczającego i wody. Po kilku tygodniach skóra powinna się uspokoić, wówczas będzie można cieszyć się przyjemnym, trwałym makijażem, który subtelnie wydobędzie i podkreśli nasze piękno.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad możliwością wykonania makijażu permanentnego, rozważcie wszelkie „za” i „przeciw”. Makijaż permanentny ma swoje plusy:

 • Pozwala zaoszczędzić czas. Kreska na powiece, podkreślone brwi i usta mogą być naszą codziennością bez wysiłku.
 • Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które uprawiają zawodowo sport lub wciąż podróżują. Makijaż permanentny pozwala dobrze wyglądać w każdych okolicznościach.
 • Paradoksalnie jest to również świetna alternatywa dla osób, które nie lubią się malować. Po co tracić czas każdego dnia przed lustrem?
 • Makijaż trwały pozwala także skorygować liczne defekty. Osoby, które utraciły brwi lub posiadają drobne znamiona do zakrycia, mogą skorzystać z tej metody dla polepszenia swojego wyglądu i samopoczucia.

Makijaż permanentny ma także swoje minusy:

 • Jest trwały, jeśli zostanie źle zrobiony, może nas szpecić.
 • Jest kosztowny.
 • Nie jest zabiegiem jednorazowym. Po kilku latach będzie trzeba go powtórzyć, by efekt się utrzymał.

Nie każdy może skorzystać z tego typu zabiegu. Zanim zdecydujemy się na wykonanie makijażu trwałego, sprawdźmy, czy nie posiadamy jakichś przeciwskazań medycznych do jego wykonania. Oto lista sytuacji, w których nie można wykonywać makijażu permanentnego:

 • Jeśli chorujemy na nieuregulowaną cukrzycę.
 • Jeśli jesteśmy aktualnie poddawani chemioterapii.
 • Jeśli jesteśmy w ciąży.
 • Jeśli chorujemy na łuszczycę.
 • Jeśli przyjmujemy leki sterydowe.
 • Jeśli przechodzimy jakąkolwiek infekcję.

Makijaż permanentny może być sposobem na poprawę wyglądu i uzyskanie subtelnego podkreślenia urody na co dzień, bez wysiłku. Fanki mocniejszego makijażu powinny być przygotowane na to, że zabieg ten nie zastąpi w pełni standardowego makijażu wieczorowego. To sposób na wydobycie naturalnego piękna i stworzenie bazy, na której możemy działać według własnych upodobań.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM