Endermologia LPG jest nieinwazyjnym zabiegiem na ciało, która należy do jednych z najskuteczniejszych metod zwalczania cellulitu i wspomaga modelowanie ciała. Zabieg polega na wielofunkcyjnym masażu  mechanicznym dwiema rolkami, który wspomagany jest podciśnieniem i  działa na skórę właściwą ujędrniając zwiotczałą  skórę oraz na tkankę podskórna redukując cellulit.

Głównym zadaniem masażu endermologicznego  jest pobudzenie krążenia krwi i limfy w wyniku czego następuje  proces usuwania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii a to wspomaga odchudzanie.  Pobudzenie układu krążenia wspomaga także leczenie obrzęków spowodowane zastojami limfy. Zastosowaniem estetycznym endermologii jest redukcja cellulitu – wodnego, tłuszczowego i zwłókniałego oraz ujędrnienie, zwiększenie elastyczności skóry i  rozbijanie tkanki tłuszczowej  a przy tym jednocześnie wzmacnianie tkanki łącznej czyli poprawa kondycji skóry i jej wygładzenie. Endermologia czyli inaczej lipomasaż ma też zastosowanie  w terapiach urazów sportowych. Pomaga w pozbyciu się ‘zakwasów’ i rozluźnia przeciążony układ mięśniowy. Warto zrobić endermologie przed treningiem w celu rozciągania tkanki mięśniowej lub po treningu maksymalnie 48 godzin po w celu regeneracji. Natomiast  w rehabilitacji wykorzystywana jest do zmniejszania bólów reumatoidalnych i znajduję też zastosowanie  w bólach kręgosłupa oraz w przykurczach mięśni jak i w przypadku zwłóknień. Technologia LPG pozwala na aktywacje adipocytów i procesu lipolizy oraz stymulacje produkcji kolagenu i elastyny. Dlatego  wzależności od wybranego programu i potrzeb klientki endermologią możemy opracować zlokalizowana otyłość – i skupić się na danym odcinku ciała, poprawić stan luźnej skóry, wymodelować sylwetkę,  zrobić drenaż limfatyczny likwidując w ten sposób zastoje limfy oraz efekt „ciężkich nóg.

Do zabiegu endermologii stosowany jest kostium endermowear, który pozwala na odpowiednie zassanie tkanki, ułatwia manewry głowicy i  zwiększa higienę zabiegu. Średni czas zabiegu to około 40 minut. Zalecana jest seria 15 – 20 zabiegów, które powinny być wykonywane 2 – 3 razy w tygodniu. Dla podtrzymania efektów zalecane jest powtórzenie zabiegu raz w miesiącu. W czasie serii zabiegów powinno się pic około 2 – 2,5 litra wody oraz utrzymywać odpowiednią dietę. Przede wszystkim zmniejszyć ilość słodyczy, unikać gazowanych napoi, sosów i żywności o wysokim indeksie glikemicznym. Natomiast warto zwiększyć spożywanie warzyw, produktów grillowanych i gotowanych a także zalecana jest systematyczna  aktywność fizyczna polegająca na ćwiczeniach aerobowych, cardio i siłowych. Kolejnym zaleceniem po zabiegach endermologii jest stosowanie preparatów  antycellulitowych, które powinny zawierać takie składniki aktywne jak kofeina, escyna, bluszcz, algi, ruszczyk kolczasty, cynamon, oleje roślinne, zielona herbata i imbir. Pobudzając krążenie zwiększamy wchłanialność  składników aktywnych i zwiększamy elastyczność i wygładzenie skóry.

Endermologia jest zabiegiem który możemy łączyć w gabinecie kosmetycznym z innymi zabiegami na ciało, aby zwiększyć i przyspieszyć efekty. Takimi zabiegami są manualne masaże ujędrniające, solne peelingi na ciało, maski typu guam, bandaże z aktywnymi składnikami antycellulitowymi, lub lipoliza. W  zależności od zabiegu można łączyć zabiegi razem z endemologią za jednym razem lub w kilkudniowych odstępach.

Jak każdy zabieg endermologia także ma przeciwskazania. Zabieg nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących i dla osób z aktywną choroba nowotworową. Kolejnym przeciwskazaniem jest stosowanie leków przeciwzakrzepowych, zapalenie żył, infekcje i aktywne stany chorobowe skóry. Po zabiegach chirurgicznych trzeba odczekać czas około 2 miesięcy a po zabiegu liposukcji – 6 miesięcy. Lokalnymi przeciwskazaniami do endermologii jest przepuklina brzuszna i pachwinowa, naczyniaki, żylaki i tłuszczaki.

Katarzyna Plechoć – właścicielka, kosmetolog – www.petiteperle.pl

 

 

 

 

 

O Petite Perle:

W salonie usługi Petite Perle obejmują podstawową kosmetykę czyli stylizacje paznokci, pedicire, henna, makijaże jak i kosmetyke profesjonalna czyli zabiegi laserowe, depilacja laserem soprano, termolifting, laser Emerge, mezoterapia igłowa i mikroigłowa, peelingi chemiczne, geneo, Pq age.

Zajmujemy się także zabiegami na ciało: endermologia, masaże na ciało oraz peelingi

W petite perle możemy także wykonać makijaż permamentny oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – botoks, osocze, wypełniacze

Pracujemy na markach m.in  Diego Dalla Palma, Image Skin Care, Perfect Image, Filorga, Neuavia, Opi