Czy wiesz, że… algi mogą być nie tylko wyjątkowym składnikiem kosmetyków, ale także smacznym i zdrowym dodatkiem do potraw? - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Algi w przemyśle kosmetycznym to jeden z popularniejszych i bardziej cenionych składników. Są częstym komponentem masek nawilżających oraz kremów i balsamów. Mają właściwości nawilżające i regenerujące, poprawiają gładkość skóry oraz działają antyoksydacyjnie. A jak działają na ludzki organizm gdy, zamiast wcierać je wraz z kremem w skórę, przyswajamy je drogą pokarmową?

Cenne właściwości alg, jako produktu spożywczego doceniano już w starożytności. Algi były i są szczególnie popularne w krajach Dalekiego Wschodu, ale zainteresowanie nimi wzrosło także w Europie. W ostatnich latach ich popularność wzrosła z uwagi na rosnącą świadomość konsumentów. Algi są produktem praktycznie nieprzetwarzanym, naturalnym i bardzo bogatym w składniki odżywcze.

algiRodzaje alg

Algi można podzielić na dwie grupy, w zależności od tego, jakie jest ich pochodzenie, a dokładniej – w jakiej wodzie się wykształciły. Można mówić o:

  • Algach morskich – są zdecydowanie bardziej wartościowe. Mogą mieć dziesięć do dwudziestu razy więcej składników mineralnych niż rośliny lądowe. Są im przypisywane zdolności odmładzające oraz uzdrawiające – niektórzy twierdzą, że dieta bogata w morskie algi pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i substancji radioaktywnych. Algi morskie redukują poziom cukru oraz cholesterolu we krwi, wzmacniają układ odpornościowy i działają alkalizująco.

Algi morskie są bardzo bogate w minerały: wapń, fosfor, żelazo, jod, miedź, cynk i fluor. Stanowią również bardzo cenne źródło witamin.

  • Algach słodkowodnych – nie zawierają tak wielu minerałów i witamin, jak algi morskie, ale są również cenione z uwagi na wysoką zawartość białka oraz polifenoli, które są znane z właściwości antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych.

Spożywanie alg staje się coraz popularniejsze z uwagi na ich coraz powszechniejszą dostępność (głównie w sklepach ze zdrową żywnością). Ich działanie na organizm jest na tyle wszechstronne, że warto wzbogacić swoją dietę o dodatek alg, które działają moczopędnie, przeciwzakrzepowo, pomagają zwalczać cellulit i usuwać toksyny z organizmu.

Algi można dodawać do potraw duszonych, smażonych, do zup i sosów oraz do sałatek. Kupuje się je w formie suszonej i tak też można je stosować, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest ich namoczenie, co powoduje, że zwiększają swoją objętość niemal szesnastokrotnie! To zdrowa propozycja spożywcza, której warto spróbować.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM