Aktywne składniki kosmetyczne - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Aktywne składniki kosmetyczne

Choć rokitnik od ananasa różni się prawie pod każdym względem, to nie przeszkadza, by niektórzy nazywali tę roślinę rosyjskim ananasem. Rokitnik zwyczajny to w rzeczywistości gatunek rośliny z rodziny oliwnikowatych. Występuje powszechnie w Europie i Azji, w Polsce rośnie dziko w rejonie nadmorskim, a w ogrodach pojawia się w charakterze rośliny ozdobnej. Ta niepozorna roślina efektownie kwitnie i owocuje. Jej pomarańczowe, lekko jajowate owoce są chętnie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.

PRZEWROTNA HISTORIA KAWIORU

Kawior może zachwycać podniebienia smakoszy. Ma wyjątkowy, wyrafinowany smak, który jest doceniany niemal na całym świecie. Aż trudno uwierzyć w to, że wiele lat temu, kawior był uważany za produkt uboczny, odpad, który powstawał podczas połowu i patroszenia ryb. Trafiał wówczas na stoły biedoty i rybaków, przynajmniej do czasu, gdy to przedstawiciele wyższych sfer zaczęli w nim gustować.

Naturalna pielęgnacja skóry i włosów zyskuje coraz bardziej na popularności. Już nie tylko zapaleńcy na punkcie ekologii sięgają po kosmetyki naturalne. Z roku na rok rośnie nasza świadomość na temat działania konserwantów i innych składników kosmetycznych oraz spożywczych. Nic dziwnego, że sięgamy coraz chętniej po naturalne metody pielęgnacji, które są bezpieczne i bardzo skuteczne. Na uwagę zasługują przede wszystkim oleje, które wspomogą nas w nawilżaniu, odżywianiu, natłuszczaniu i oczyszczaniu skóry oraz włosów. Ich działanie jest niezwykle szerokie i efektywne. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom oraz możliwościom zastosowania:

Dobroczynny wpływ witamin na zdrowie i urodę skłania nas do jeszcze staranniejszej troski o dobrze zbilansowaną dietę oraz stosowanie kosmetyków, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Wśród najcenniejszych witamin warto wyróżnić w szczególności witaminę A.

Awokado to gruszkowaty pestkowiec w zielonej skórce, ze słodkawym miąższem o konsystencji masła. Chociaż nie każdemu przypada do gustu smak tego egzotycznego owocu, powinni zwrócić na niego uwagę wszyscy, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM