Kuszenie i spokój - czyli strategia przyszłości - Szkolenia kosmetyczne, SPA, makijaż,zabiegi kosmetyczne

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletterWiadomość HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Pielęgnacja profesjonalna

WYDARZENIA, PRASA KOSMETYCZNA, KOBIECA, BIZNESOWA

Dzisiaj chciałbym zapoznać Cię z czymś nowym.

Od dłuższego już czasu coraz bardziej popularny staje się marketing przyciągania. Jak myślisz co to jest? Jak możesz go wykorzystać u siebie w salonie?

Znacznie częściej niż wcześniej zaczyna się przywiązywać do marketingu kobiet. Dlaczego? Rozmawiając z właścicielami salonu często słyszę informację o akcjach reklamowych, które kończą się słabymi efektami. Trudno im utrzymać obecnych Klientów lub pozyskać nowych. Nie wiedzą dlaczego tak się dzieje.

Z dużą pomocą przychodzą tutaj narzędzia marketingu przyciągania i wdzięczności. Dzięki zastosowaniu ich w praktyce o wiele mniejsze są nakłady na reklamę bezpośrednią oraz promocję. Jego główną cechą jest to, że przyciąga potencjalnych Klientów chętnych do zakupu naszych usług i produktów. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystujemy wszystkie elementy metody AIDA i trochę więcej a przy okazji budując zaufanie oraz przyjemne zobowiązanie Klienta wobec naszej marki.

Kilka słów o AIDA. Jest to metoda przekazów marketingowych składająca się z czterech elementów:

A – attention – przykucie uwagi odbiorcy

I – interest – zainteresowanie odbiorcy

D – desire – wywołanie pożądania, potrzeby u odbiorcy

A – action – wywołanie akcji u odbiorcy

Dla zbudowania skutecznego przekazu marketingowego niezbędne jest umieszczenie w nim wszystkich tych elementów. Niestety brak któregokolwiek z nich spowoduje drastyczne obniżenie skuteczności.

Dla przykładu gdy zainteresujemy potencjalną Klientkę naszymi zabiegami (interest), ale nie wywołamy w nim chęci posiadania (desire) to nawet próby wywołania akcji (action) w niczym już nie pomogą. Od drugiej strony jeżeli nie przykujemy uwagi (attention) to odbiorca nie przejdzie do kolejnych faz naszego komunikatu. Poniżej krótka instrukcja:

Na początku określ cel jaki ma osiągnąć twój przekaz marketingowy: Czy to ma być sprzedaż czy promocja salonu lub inny. To już musisz określić samodzielnie. Gdy już masz jasno określony cel, jesteś w stanie łatwiej zbadać efekty swoich działań. Nie muszę przypominać, że to kluczowa sprawa w marketingu. Przy projektowaniu kolejnych elementów modelu AIDA musisz sobie odpowiedzieć na poniższe pytania:

Attention – przyciągnięcie uwagi

 • Jak możesz przyciągnąć uwagę odbiorców?
 • Co jest charakterystycznego, intrygującego, odróżniającego, wyjątkowego a może szokującego w tym co zamierzasz promować?
 • W jaki nietypowy sposób możesz przedstawić swoją usługę?
 • Czym przyciągnąłbyś swoją uwagę?

Interest – zainteresowanie

 • Weź "pod lupę" swoja usługę, produkt(zabieg, kosmetyk, suplement). Wypisz jego najważniejsze cechy. Następnie cechy zamień na korzyści.
 • Odpowiedz na pytania pojawiające się w głowie potencjalnego Klienta:

- Co mnie to obchodzi?

- Czy to dla mnie?

- Co ja z tego będę miał?

 • Nie twórz bardzo długich opowieści. Pokaż tylko to co najważniejsze i to co dla Klienta najbardziej ważne i go zainteresuje.

Desire – pożądanie, potrzeba

 • Podkreśl wyjątkowość przekazu marketingowego.
 • Sposoby osiągnięcia:  (“promocja trwa tylko do…”),  dostępność (“tylko 10 zabiegów w promocyjnej cenie”), czy (“jesteśmy tylko w tym miejscu”).
 • Daj poczucie ważności, aby klient poczuł się wyjątkowy (“dołączy Pani do klientów VIP”)
 • Zaprezentuj jak klient może wykorzystać twój produkt, usługę lub usługę w swoim życiu

Action – akcja

 • Podaj co odbiorca twojego przekazu ma wykonać, abyś odniósł sukces?
 • Przekaz powinien mieć formę sloganu. Slogan powinien być krótki, jasny i konkretny (“wypróbuj już dziś”, “kup teraz”, “odbierz”)
 • Warto takie slogany nawołujące do akcji przetestować. Mała zmiana lingwistyczna, może wpłynąć na wielką różnicę w efektach.

Dzięki wykorzystaniu marketingu kobiet oraz marketingu wdzięczności o wiele łatwiej nam dołożyć jeszcze jeden element pomijany przez wielu. Jest to L - Loyality (Lojalność).

W oparciu o powyższą metodę oraz narzędzia marketingowe powstała strategia Marketing Beauty System - stworzona dla gabinetów, salonów i klinik medycyny estetycznej.

Strategia Marketing Beauty System zapewnia:
- stabilny przypływ nowych Klientów,
- wartościową komunikację z obecnymi Klientami,
- wzrost dochodów ze sprzedaży usług i produktów,
- nową jakość obsługi Klienta i wiele innych elementów wpływających na rozwój biznesu salonowego.

Wprowadzając metody i praktyki obejmujące strategię MBS możesz osiągnąć poniższe efekty:

Twoi Klienci:

 • staną się lojalnymi Klientami,
 • będą tryskać radością z Twojej profesjonalnej obsługi,
 • będą czuć jak wyprzedasz ich myśli,
 • spędzą miło czas w salonie(przedstawimy elementy, które na to wpływają).

Jako właściciel menedżer będziesz potrafić:

 • zbudować sprawdzony mechanizm pozyskiwania i utrzymywania relacji z Klientami
 • systematycznie stymulować rozwój Twojego biznesu.
 • nie martwić się o puste miejsca w kalendarzu,
 • pozyskiwać Klientów nie inwestując w reklamę.

Przemyśl i działaj!

Pamiętaj! Twoje dzisiejsze decyzje mają znaczenie dla Twojej przyszłości.

Decyzja należy tylko od Ciebie.

 

Jeżeli tematyką artykułu jest dla Ciebie interesująca to zapraszam do kontaktu:

Marek Baron

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 609 293 600.

O nas

Portal Ambasada Kosmetyczna powstał w celu szerzenia wiedzy z szeroko rozumianej kosmetologii i nauk pokrewnych. Portal skierowany jest do osób z branży kosmetycznej: kosmetyczek, kosmetologów, podologów, właścicieli salonów kosmetycznych, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz osób świadomie dbających o swoją urodę i zdrowie.
Na portalu Ambasada Kosmetyczna znajdą Państwo m.in. specjalistyczne artykuły, porady kosmetyczne, konkursy z cennymi nagrodami, informacje o urządzeniach, produktach kosmetycznych do pielęgnacji profesjonalnej i pielęgnacji domowej, szkoleniach, kursach kosmetycznych oraz informacje o miejscach godnych polecenia, gdzie mogą Państwo skorzystać z usług kosmetycznych.
Ambasada Kosmetyczna to również organizator Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego dla profesjonalistów z branży kosmetycznej – www.kongreskosmetyczny.pl oraz Edukacyjnego Kongresu Podologicznego dla specjalistów ds. podologii.
Ponadto Ambasada Kosmetyczna to producent ekskluzywnej linii podologicznej COLORFUL (pianka zmiękczająca do stóp i pianka nawilżająca do stóp) oraz prowansalskich aromatycznych swiec do masażu L'AMIE DE PROVENCE.

Prywatnie wspieramy różne organizacje pomagające zwierzętom, dlatego w tym celu powstała zakładka POMAGAMY ZWIERZAKOM. W zakładce umieszczone są aktualne zdjęcia zwierząt, które potrzebują nowego domu i człowieka, który da im dużo miłości.

POMAGAMY ZWIERZAKOM